O nas

Kim jesteśmy? Czyli Clava ekipa zmienia Katowice i Gliwice! ;)

Na samej górze jest On ...Sebastian ! To ON kiedyś na imprezie tanecznej spotkał JĄ ...Katarzynę ! :) ......i tak to się zaczęło :)

Wspólna pasja, taneczne podróże, odwiedziny wielu klimatycznych miejsc związanych z muzyka i tańcem, oraz poczucie, że czegoś w naszych Katowicach brakuje, to wszystko doprowadziło do powstania projektu LA CLAVE. :)

La Clave, miejsca jakiego nie było w Katowicach, szkoły, która da kursantom to, czego nie daje żadna inna, wiedzy na wysokim poziomie, grafiku kursów, który nie skupia się jedynie na uczeniu grup podstawowych, ale pozwala rozwijać się każdemu przez lata, jeśli tylko połknie bakcyla :) La Clave to miało być miejsce spotkań i integracji, miejsce nauki i ...imprezowania :) ...to była misja :P :)

Do projektu Sebastian i Kasia zaprosili najlepszą taneczną parę tańców afrokubańskich w Polsce Eryka i Martynę, którzy już od samego startu zapewnili ogromną pomoc i przede wszystkim wachlarz unikatowych zajęć na skalę kraju. Chwilkę potem dołączył Jacek, Tomas ...i ruszyło :) 

Z kolejnymi tygodniami, miesiącami i latami dołączali kolejni fantastyczni instruktorzy by stworzyć najlepsza instruktorska ekipę w Polsce ! To nie żart, macie w La Clave najlepszych instruktorów znanych w całymn kraju :) 

Zajrzyjcie do zakładki instruktorzy, a poznacie wszystkich ! :)

Szkoła tańca La Clave była pierwszą szkołą ucząca salsy, bachaty i kizomby w Katowicach, która miała stałą i własną miejscówkę :) Tak byliśmy pierwsi ! 

To tu rozwijało się środowisko taneczne, rozkręcała się salsa i bachata, popularyzował się zouk i kizomba :) ...a my w międzyczasie zmieniliśmy miejscówkę na klimatyczne, kolorowe miejsce do którego Was zapraszamy ! :)

La Clave powstało z silnej potrzeby stworzenia  na Śląsku ciepłego, pełnego uśmiechu i pozytywnych wibracji miejsca.
Miejsca stworzonego po to by zarażać miłością do tańca.

W roku 2023 mija 10 lat od otwarcia szkoły ! 10 cudownych lat, w których zbudowaliśmy wielkie taneczne środowisko i zmieniliśmy taneczny obraz Katowic :)

Naszym marzeniem jest aby każdy, po przekroczeniu progu La Clave, mógł oderwać się od szarej codzienności i poczuć się przez chwilę jak na gorącej tanecznej wyspie, jak w Havanie: zatracić się w dźwiękach wygrywanych na bębnach conga, shekere lub innych instrumentach, podszkolić swój warsztat biorąc udział w zajęciach z najlepszymi instruktorami, spotkać się, potańczyć ze znajomymi i poznać nowe osoby  ...poczuć się jak w domu :)

Chcielibyśmy aby był to taki nasz wspólny taneczny dom, kawałek słonecznej, roztańczonej Kuby, miejsce gdzie wszyscy czują się doskonale.

La Clave to miejsce spotkań osób, które jeszcze nie zrobiły w życiu ani jednego tanecznego kroku z ludźmi, którzy już się wkręcili i rozwijają swoja pasję. Tu nawiazują się nowe znajomości i przyjaźnie, to miejsce gdzie odrywasz się na chwile od stresów dnia codzinnego, odpoczywasz po pracy, regenerujesz się przed nauka i ładujesz baterie na całe dnie.

W KWIETNIU 2022 otworzyliśmy drugą miejscówkę, drugie La Clave w pięknym mieście Gliwice :)

Stworzyliśmy klimatyczną szkołę w samym Rynku, w przecudownych uliczkach starego miasta, ale już rok później przenieśliśmy się do wspaniałej obszernej miejscówki na Wyszyńskiego w Gliwicach. Tu mamy trochę inny klimat, ale jaki cudowny i bardzo, bardzo kubański :) 

Piękne meble, kubańskie kolory i nawet ozdoby z samochodów rodem z gorącej Havany, klimat pierwsza klasa...ale najwżniejszy będzie taniec :) Chcemy by Gliwice tak się bawiły jak KATO :)

W obu klimatycznych miejscach, spotykamy się na imprezach i domówkach, ale przede wszystkim na kursach, gdzie niektórzy nauczą się tylko bawić i miło spędzać czas, a innym zmieni się całkowicie podejście do życia.

Uczyć Was będą osobowości, które regularnie uczestniczą i uczą na największych festiwalach tanecznych w kraju i za granicą, a ich potencjał i zasób wiedzy nie ma odpowiednika w Katowicach i Gliwicach.

Przyjdź, spróbuj, stań się częścią naszej tanecznej wielkiej rodziny ! :)

Szybko wybijemy Ci z głowy myśli : " to nie dla mnie", " nie dam rady,bo nigdy nie tańczyłem", "nie mam pary", "jestem za stary"  ...przyjdź, a pokolorujemy Twój świat  !

...nikt nie rodzi się tancerzem, tancerzem się zostaje ! 

Skąd ta nazwa ?

...Clave to instrument,

...to także podstawowy rytm w muzyce kubańskiej,

...a w języku hiszpańskim LA CLAVE znaczy KLUCZ !!! :)

JESTEŚMY TWOIM KLUCZEM DO UŚMIECHU I POCZUCIA SZCZĘŚCIA.

JESTEŚMY KLUCZEM DO DRZWI KOLOROWEGO ŚWIATA MUZYKI, TAŃCA, POZYTYWNYCH LUDZI, NOWYCH ZNAJOMOŚCI I SZALONYCH IMPREZ. :)

Czytasz to i nie wierzysz, że możesz stać się jego częścią ? ...dobrze :)

PRZEKRĘĆ KLUCZ ! PRZEKROCZ PRÓG LA CLAVE ! SPRAWDZIMY !!! :)

Clave Ekipa zaprasza ! 

Script logo