Ziemek & Olita

Ziemowit Mazur – już jako dziecko… 😀

A tak na serio, to na kurs salsy trafił już w 2008 roku, nie przypuszczając jak duże zmiany ten fakt wprowadzi w jego życiu. Od tamtego czasu taniec stał się jego pasją, którą po paru latach nauki zaczął z radością dzielić się z innymi. Swoje umiejętności taneczne rozwijał (i nadal rozwija) pod okiem najlepszych polskich i światowych instruktorów.

Zaczął od salsy kubańskiej i mimo, że rozwijając umiejętności próbował swoich sił w innych odmianach salsy i stylach tanecznych, to tej pierwszej tanecznej miłości pozostał wierny do dziś. Te zamiłowanie zaowocowało dodatkowo fascynacją całą kubańską kulturą taneczno-muzyczną, co znajduje odbicie w prowadzonych przez niego zajęciach, które poza salsą uzupełniane są o elementy innych kubańskich tańców socjalnych, a także afrokubańskich.

W śląskim środowisku salsowym znany jest z prowadzonych na salsotekach socjalnych rued, które mają liczne grono zwolenników. Na swoich zajęciach stara się zarazić innych salsowym wirusem, ponieważ taniec jego zdaniem jest jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na poprawę nastroju i na zapewnienie odrobiny aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Script logo